| AdrianBoss17WOLF a întrebat:

Am si eu o statie emisie receptie portabila Mindstrand TRANSCEIVER CB 7. Si cand o pornesc nu primeste semnal ( nici nu bazaie nici nu se aude). Se aude doar sunetul de curent care trece prin difuzor. Dar nu se aude mai nimic altceva. Cum as putea sa o repar. M-am uitat in ce si nu are nimic rupt sau dezlipit. Deci cum as putea sa o repar? Dau funda + vot

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Conexiunea se face intre cele doua cand sunt in standby si concret cand se activeaza butonul de vorbire/receptie

8 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Du-te cu ele la un in service de televizoare. Ar trebuii sa stie cei de acolo sa repare asa ceva. Acasa nu poti. Trebuie sa verifice etajele finale de emisie, partea de receptive, sa verifice frecventa pe care sunt.
(presupun ca sunt pe 27 MHz).

| stlucian a răspuns:

Pai in mod normal ar trebui sa ai doua nu?

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

P.S.daca sunt pe acelasi canal fixate ca nu cunosc modelul

| AdrianBoss17WOLF explică (pentru stlucian):

Mersi de raspuns!

| stlucian a răspuns (pentru AdrianBoss17WOLF):

Pentru putin thumbs up

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

Conexiunea se face intre cele doua cand sunt in standby si concret cand se activeaza butonul de vorbire/receptie

| stlucian a răspuns:

A sunt WALKIE TALKIE da trebuie sa le ai pe amandoua altfel...

| AdrianBoss17WOLF explică:

Mersi de raspuns cred ca trebuie sa o am si pe cealalta. O sa o caut sa vad unde este cealalta. Mersi!

| esidor13 a răspuns:

Trebuie sa iti gasesti o anume frecventa