| k0sTy a întrebat:

Am si eu un Pentium 3 procesor 992MHz si am o problema mare atunci cand am lag(sacad) incepe sa imi scoata un sunet ca atunci cand il pornesc! Nu stiu ce sa ii fac!

Răspuns Câştigător
| boogdan91 a răspuns:

Procesul e foarte slab, antic, scoate zgomotul ala de la cooler-ul procesorului. Cand tu il soliciti prea mult procesorul se incinge, cooler-ul face mai multe R.P.M, de aici si zgomotul ala. Curata praful de pe radiator, ventilator, si vezi ca pe mijlocul cooler-ului e o gaura mica, baga cu seringa f putin ulei. Bafta.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

S-ar putea sa fie de la cooler. Lasa-l mai usor ca e destul de batran, tu vrei sa il ucizi :d?

| CM7YRE a răspuns:

Poate se supraincalzeste, cam ar trebui schimbat.

| k0sTy explică:

Pai e un cooler FOXCONN exact ca asta si nu gasesc acea gaura!
http://www.okazii.ro/......38-db.html

| gh0s7smil3 a răspuns:

Nu-l mai folosi la intensitate maxima. Ia-o mai usor cu programele, cate 2-3 programe pornite in paralel ar fide ajuns in cazul tau. Processorul se incinge, si piuie, eventual si un restart. Seara buna!