| ionucmarele a întrebat:

am strans si eu anul asta niste bani in jur de 2100 lei si nu stiu ca sa imi cumpar laptop / smartphone/ tableta/un laptop mai slabut si un smartphone.Nu stiu ce sa aleg, sunt foarte nedumerit.Voi ce ati alege. Funda pentru cel mai bun raspuns!

6 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Clar,laptop-ul.

| hp8510p a răspuns:

Eu daca nu as avea calculator deloc mi-as lua laptop. Daca ai desktop pc sau laptop iti recomand sa iei un Samsung galaxy note 2...are ecran mare, la marimea lui poti sa il consideri si telefon si tableta, adica phablet

| 0x11111051 a răspuns:

Ti-as sugera sa faci in felul urmator.

Scrie pe o foaie 3 coloane (smartphone, tableta, laptop), si scrie in fiecare + si - care le are. Nu le scrie pe cele care sunt in comun (ex Internet, Wi-Fi, Skype).

Eu am facut asa si am ales Tableta:

+ Comunicare GSM / HSPA
+ Jocuri 3D populare
+ Baterie lunga
+ Practica / se poate de luat oriunde
+ 2 camere
+ Skype, mess, internet rapid

Asa eu fac.

| Gabi05 a răspuns:

Depinde la ce vrei sa folosesti ce cumperi.
Gaming?
In banii tai ai Ipad 4(tableta de top)
Galaxy S3 sau S4 depinde de magazin.
Laptop-urile sunt destul de proaste la 2100lei, si nu vei fi multumit de el.

Recomand tableta sau smartphone, dar nu vrei sa iei in considerare un pc? Ma gandesc ca in 2100lei ai un pc bun spre foarte bun

| elena04 a răspuns:

Pai..depinde la ce vrei sa-l folosesti
eu te sfatuiesc sa iti cumperi un laptop deoarece are mai multe intrebuintari si este mai rezistent decat tableta sau un smartphone ..este parerea mea te pup

| PetruRaileanu a răspuns:

Daca ai desa calculator
eu iti sugerez sa iti cumperi o tableta
TEXET ele sun in jur la 2000 de lei
eu ma folosesc si sunt ft bune
dar daca ai un calculator sai ai dar slab
cel mai bine sa iti procuri un laptop
Asus sau Acer