| Mihnea2010 a întrebat:

Salut am si eu o intrebare. am strans de 2 ani bani si in sfarsit mi-am cumparat un htc desire, care mi-a fost furat. acum am inceput iar sa strang bani si nu stiu ce sa cumpar. nu as vrea sa imi cumpar un smartphone, ipod sau lucruri portabile doar ca sa stau cu ele in casa si sa nu merg pe strada. Sunt clasa a 7-a si tata zice sa imi iau laptop ca o sa imi foloseasca la scoala. Ce sa fac sa imi cumpar laptop, ps3, xbox? sau dati-mi niste sugestii.

4 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Ia-ti un ps3

| andtim a răspuns:

1. fi mai atent unde-ti pui lucrurile si ai grija de ele indiferent cat de valoroase ar fi sau nu.
2. ia-ti o tableta ceva. daca ai bani ia-ti una adevarata gen galaxy tab sau vezi ca au cei de la Asus una care are si docking station si poti s-o faci si laptop. daca mai astepti putin o sa apara in magazine si telefonul ala care-l introduci in tableta tot de la Asus. eu in clasa a7a ma jucam snake pe Nokia 1100... acum vad ca lucrurile au cam evoluat.

| gocops a răspuns:

Nu-ti lua console ca eu am un ps2 si iti spun ca nu stau pe el deloc (tot din bani mei l-am luat) apoi daca le iei din bani tai trebuie sa iei si jocuri si la ps3 xbox sunt cam scumpe asa la laptop le poti pirata dupa mine ai si gamplay-u` acum eu tot pe ceva poratabil as merge cum ar fi o tableta ca ipad sau ceva de genu asta sunt dragute si nu poate bag mana in buzunar dupa ele big grin da sunt portabile si le poti tine in rucsac eu mereu tin rucsacu` dupa mine si nu ma incomodeaza< tabletele sunt si suptiri ai jucuri carti si multe altele pe ele, profiti de internet din plin (bine sa nu te gandesti ca merg si panaramele de jocuri de pe miniclip) dar in rest ai ce face asa ori laptop ori asta dar asta e mult mai portabila ca laptopu` si oricum ai calculator nu, o tableta te-ar ajuta mult la scoala daca asta vrea tatal tau, desi tableta ar fi ideala daca esti mult plecat de acasa esti pe drumuri doar nu o sa vi cu laptopul de 3 kile dupa tine si sa til si fure traim in Romania si rromi si romani nu prea stiu ce-i ai o tableta si nu o fura asa, plus ca bateria la taablete e mai buna ca la laptop dupa parerea mea in caz de vrei sa te joci adica un fifa pe laptop descarca mai mult bateria ca unu pe ipad plus ca ai mult mai multe aplicati si gamplay mai tare cu senzorul de proximite e mai tare dar acum faci cum vrei sper ca te-am ajuta

| deea98 a răspuns:

Pai, depinde si cati bani reusesti sa strangi. Un laptop ar fi o alegere chiar grozava! Sau ti-ai putea lua un aparat foto ori o camera video(in caz ca nu ai). Nah, gasesti tu. Sunt atatea chestii interesante!