| StefanSka a întrebat:

am tableta e-boda essential a380 si am incarcator cu muufa mica ca la Nokia, intrebarea mea este pot incarca tableta prin microusb?

Răspuns Câştigător
| Spiridus2008 a răspuns:

Poti incarca tableta prin portul Micro USb, atat timp cat folosesti un cablu de incarcare bun iar incarcatorul sa nu depaseasca 500 mAh / 0.5A - pentru ca tableta a fost construita cu port separat de incarcare iar portul micro usb nu va suporta mai mult de 500mah. cel mai bine sa iei un cablu gen : http://www.tableta-android.ro/......-tata.html si sa il incarcci de la un Desktop sau Laptor, acestea avand 5v si 500mAh pe USB-uri.