| tudor3435 a întrebat:

Am un cablu de internet cu mufa pt adsl si mi-am luat un router tp-link cu mufa pt enthernet.
Ce pot sa fac?
DAU FUNDA+VOT

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

De la cine ai internet? Inainte cum aveai pus internetul in pc? Nu aveai cumva mufa ethernet la cablul care ajungea in pc?

| elmo2011 a răspuns:

Iti cumperi un cablu intermediar care sa il conectezi de la routerul/splitterul care il aveai la routerul nou

| tudor3435 explică:

Eu am internet de la romtelecom, am avut un router adsl dar s-a stricat

| tudor3435 explică:

Eu sunt din zona piatra neamt... Si nu vreau sa cumpar online...