| GrigoreIonut55 a întrebat:

pana acum ceva timp am avut un router Huawei hg520s si aveam internet prin cablu ADSL, de curand mi-am luat alt router de la TP-LINK dar acesta are portul ala unde bag cablul de la net de tip WAN.
Aum intrebarea mea este cum as putea sa fac sa conectez acel cablu ADSL in portul WAN.

1 răspuns:
| Nelucojoc a răspuns:

E nevoie de cateva precizari. ADSL in Ro oferea fostul Romtelecom, aveai un cablu RJ14 care intra in modem/router de unde pleca wifi sau pe RJ45.
Ce furnizor ai, si ce echipament de capat?
Ce tip de logare in retea?