| Freshh a întrebat:

Am un calculator destul de vechi si daca as schimba placa de baza ar trebui sa schimb tot sau pot sa pun piesele vechi? Am nevoie de ajutor.Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uite un calculator decent:
http://www.calculator-ieftin.ro/......p1148.html

| 8imal a răspuns:

Poti pune piesele vechi pe acelasi tip de placa trebuie sa te asiguri ca pisele pe care le ai sunt compatibile cu placa pe care vrei sa o cumperi!

| Mihaitza009 a răspuns:

Daca Pc-ul tau este vechi nu poti sa schimbi doar placa de baza deoarece aceasta are niste sloturi si socketuri care nu se potrivesc de multe ori intre ele si nu te ajuta foarte mult placa de baza mai bine iti iei un calculator bun cu vreo 5 milioane care merge cat de cat bine si in jocuri si pe net decat sa bagi bani multi in acel calculator

| LetalShot a răspuns:

Ai nevoie de piese noi odata cu placa de baza