| andreiutzul2 a întrebat:

Salut, TPU!
Am un calculator HP dc5100 MT windows 7 home premium 32 bit
L-am desfacut si am vazut ca nu are slot de placa video, ce trebuie sa fac, sau exista 3D graphics fara placa video ca nu`mi merge niciun joc... Funda! happy

Răspuns Câştigător
| r3ally a răspuns:

Daca vrei sa fie placa video Hp poti sa mergi la un Hp service center din apropierea ta si dai comanda acolo. Poti sa comanzi DOAR ce ti-am trimis in link-ul ala, asta e tot ceea ce suporta placa ta de baza (motherboard)
Nu pot sa iti spun exact pretul pentru ca noi aici folosim preturile in euro si depinde de tara respectiva. In Romania poate e mai ieftin, nu stiu. Sper ca am fost de ajutor happy

7 răspunsuri:
| SuicideSilence a răspuns:

Poti cumpara o placa video de acest gen: http://www.arenait.net/2010/12/11/hd-5450-pe-pci-e-1x.html

| DjZen a răspuns:

Probabil placa video este integrata si incearca sa cauti modelul pc ului tau si vezi ce configurati are sau du-te la un magazin specializat si intrebi acolo sper ca ti-am fost de ajutor

| r3ally a răspuns:

Trebuie sa ai o eticheta pe carcasa de la Pc unde scrie S/N (serial number) si P/N (part number sau model number)
Daca imi spui unul din ele pot sa te ajut happy

| andreiutzul2 explică (pentru r3ally):

HP s/n: CZC5130K3M
P/N : PW097ET#ABF
astept rasp...

| andreiutzul2 explică (pentru r3ally):

HP s/n: CZC5130K3M
P/N : PW097ET#ABF
astept raspuns happy

| r3ally a răspuns:

Are slot pentru placa video, uita-te aici :
http://partsurfer.hp.com/Search.aspx?SearchText=PW097ET
Dai in jos la PC Board (Graphics). In link-ul asta ai toate componentele calculatorului

| andreiutzul2 explică (pentru r3ally):

Cred ca totusi a fost scos de cineva ca e mana a doua calc si se vede spatiul unde a fost slotul... se gasesc de cumparat?

| r3ally a răspuns (pentru andreiutzul2):

Daca vrei sa fie placa video Hp poti sa mergi la un Hp service center din apropierea ta si dai comanda acolo. Poti sa comanzi DOAR ce ti-am trimis in link-ul ala, asta e tot ceea ce suporta placa ta de baza (motherboard)
Nu pot sa iti spun exact pretul pentru ca noi aici folosim preturile in euro si depinde de tara respectiva. In Romania poate e mai ieftin, nu stiu. Sper ca am fost de ajutor happy