| Adytzu6758 a întrebat:

am un calculator mai vechi cu o placa de baza identica cu asta de aici

http://mercador.ro/oferta/placa-de-baza-msi-ms-7529-IDD9 p5.html

Momentan am un 1 GB RAM pe ea si un hdd de capacitate 250 GB.As vrea sa-i mai adaug 2GB RAM si sa-i pun placa asta video.

http://www.emag.ro/......E1KJNBBBM/

Ce parere aveti ii voi imbunatati performanta sau risc sa o stric.Sunt deschis la orice parere si sugestie.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Nu exista asa ceva! Singura problema care ar putea sa apara, retine, singura, este faptul ca placa fiind veche e posibil sa cedeze, dar nu din cauza upgrade-ului, ci din cauze naturale. Si astfel sa investesti niste bani degeaba. Asa ca alegerea iti apartine. Daca placa e ok si nu ti-a facut probleme, eu zic ca totusi merita. Bafta!

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Si cu ce ai putea sa o strici?

| Adytzu6758 explică (pentru K0sti):

NU stiu ma gandesc ca poate e prea veche placa de baza si no so suporte pe cea video sau procesorul no sa suporte sau nu are nicio legatura nu stiu de aceea am pus intrebarea aici sa stiu daca pot sau nu sa-mi cumpar placa video

| K0sti a răspuns (pentru Adytzu6758):

Nu exista asa ceva! Singura problema care ar putea sa apara, retine, singura, este faptul ca placa fiind veche e posibil sa cedeze, dar nu din cauza upgrade-ului, ci din cauze naturale. Si astfel sa investesti niste bani degeaba. Asa ca alegerea iti apartine. Daca placa e ok si nu ti-a facut probleme, eu zic ca totusi merita. Bafta!

| DarkLaden a răspuns:

Eu iti recomand sa iti cumper un http://www.emag.ro/......D14P9BBBM/
Decat sa mearga 4-5 zile si dupa sa se strice altceva.