| Adytzu6758 a întrebat:

Am si eu un PC ca orice persoana normala dar putin cam "rabla" daca pot spune asa si de aceea as vrea sami achizitionez 2 lucruri un "card" din acela de memorie RAM (2GB) si o placa video
http://www.emag.ro/......BBM/.Vreau sa-mi spuneti daca aceasta placa video este buna pentru gaming si daca este compatibila cu placa mea de baza care este identica cu asta de aici http://mercador.ro/oferta/placa-de-baza-msi-ms-7529-IDD9 p5.html.Mentionez ca momentan am un 1 GB RAM de ci in total voi avea 3

>PS:Daca aveti alte recomandari pentru placi video va rog sa nu fie mai scumpe de 450 lei

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai la ce placa de baza ai, imi dai seama si ce procesor ai. iar ca sa pui o placa video pana in 450 lei pe asa ceva, e o prostie...
Ca sa nu mai zic, ca sigur ai o sursa buna de nimic...

| hp8510p a răspuns (pentru sltlp):

Idem

| Adytzu6758 explică (pentru sltlp):

Adica ce vrei sa spui fi mai explicit

| Radu284 a răspuns (pentru Adytzu6758):

1. Prima este placa de baza, nu modul de RAM (dupa cum probabil ca vezi din link). Daca vrei sa-ti iei mai mult RAM, fi sigur ca este compatibil cu placa ta de baza (care, daca este din 1900 toamna, este posibil sa foloseasca memorii DDR2).

Daca vrei sa schimbi si placa de baza, atunci va trebui sa schimbi aproape totul (placa de baza, memorie, procesor, posibil chiar si hard diskul si DVDROMul, pentru ca placile de baza noi in general nu au conectoare IDE).

| Adytzu6758 explică (pentru Radu284):

Nu vreau sa schimb placa de baza doar sa-mi iau ram mai mult si alta placa video si doream sa stiu daca placa video care am pus-o acolo in link e compatibila cu placa mea de baza