| rusuraduconstantin a întrebat:

Salutare TPU~!
Am o problema : am un Samsung galaxy trend plus, cu 4 gb de memorie si 16 pe micro card SD. Am vreo 1, 3 gb liber in memoria interna si vreau sa instalez cateva aplicatii mai mari si sa le pun pe cardul SD, dar nu-i am memorie.M-am gandit sa i-au aplicatiile de pe pc si sa le transfer pe Sd (direct pe sd, sa nu il mai bag pe telefon) dar nu stiu cum. Am intrat in folder (il folderul unde arata telefonul meu), in SD si am trei foldere mai mici : Android, DCIM si LOST.DIR.
In android am : data-com.android.music-files si folderul files gol
In DCIM an Camera si in camera cateva poze
In Lost.dir nu am nimic.
Ce pot sa fac?
Vreau sa iau doar file.apk
ajutati-ma repede va rog ofer tot ce se poate!

Răspuns Câştigător
| ZeroDiferit a răspuns:

Din pacate la android 4 incolo nu se pot muta aplicatiile pe sd card. Am incercat cu mai multe aplicatii, si nu functioneaza, dar functioneaza la versiunile mai vechi, la 2.3 sigur.

Răspuns utilizator avertizat
| rusuraduconstantin explică (pentru andrey1412):

Tu esti prost ca merge.

Răspuns utilizator avertizat