| Dangerous10 a întrebat:

Am un frate mai mic care mereu imi dezinstaleaza jocurile de te tableta si nu stiu ce sa ii fac. Am incercat sa pun tot felul de parole care functioneaza numai cand intri in aplicatie, sa bagi un cod dar nu si cand vrea sa le dezinstaleze.
Ce as putea instala sau cum sa fac sa pun o parola cand vrea sa dezinstaleze ceva?

Răspuns Câştigător
| slow0 a răspuns:

Intra pe magazin play si descarca LOCX are o poza cu un cameleon verde. Aplicatia te ajuta sa iti pui circuit la galerie, jocuri si altceva ce vrei tu sa protejezi. Si cand vrei sa dezinstalezi o app iti cere circuitul. O folosesc si eu.

| Dangerous10 explică (pentru slow0):

Am instalat-o, am ales ce aplicatie sa imi protejeze, am slectat cu verde aia cu "prevent from being unninstaled" si zice mai jos " Disable this first if you want the force stop or unninstal LOCX" si daca vreau sa sterg aplicatia respectiva nu imi apare sa bag cod sau ceva

3 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

E tableta ta? Il lasi cu buna stiinta sa intre, dar nu are loc sa isi instaleze jocuri asa ca le sterge pe ale tale?
Poti pur si simplu sa ascunzi tableta, sa o opresti cand nu o folosesti sau sa pui o parola peste toata tableta, de fiecara data cand pornesti ecranul scrii parola/modelul.
Poti incerca aplicatia chatlock. Stiu ca poti sa parolezi si setarile cu ea, ca sa nu poti intra neautorizat sa o stergi.

| Infoxpert a răspuns:

Normal tu esti fratele mare laughing nu eu mai dawinking