| sakki a întrebat:

am un iphone 3g cumparat astazi si as dori sa imi pun cel mai nou IOS imi puteti spune pas cu pas ce trebuie facut sau sa`mi lasa`ti un link cu un tutorial ceva
Dau fundita!

2 răspunsuri:
| RoFilmeOnline a răspuns:

Descarca iTunes instaleaza-l, conecteaza telefonul iar cand deschizi iTunes o sa iti apara automat un mesaj daca vrei sa ii faci update la soft(in cazul in care a aparut o versiune mai noua) o sa ai si prin iTunes o optiune sa verifici daca exista un soft mai nou

| iepurele47 a răspuns:

Poti sa incerci direct pe iPhone :
Intra in configurari->general->actualizare software
Sau:
Conecteaza iPhone-ul la PC (prin cablul de date)->dechide iTunes->dai click acolo unde apare numele device-ului->dai actualizare software sau cautare actualizare! (inainte de asta...sa faci un backup ca sa poti dupa sa recuperezi datele:contact, aplicatii etc.)