| VasileXd a întrebat:

am un iphone 4 8 gb cumparat la mana a doua. il am de 10 luni si de 3 zile mi-a aparut o chestie cu Icloud: autentificati-va pe icloud. introduceti parola id-ului Apple pentr "xxxxxxxxxxxxx" dar faza e ca nu am parola si ala nu vrea sa mi-o dea. ce pot face? am i.os 7.12. p.s: stiu ca o sa ziceti ca "mergi la o firma de reparat telefoane" dar ma costa 1milion resoftarea.

2 răspunsuri:
| AndreasfromMetallicA a răspuns:

Nu cred că, cu 100 lei ii rezolvi problema cu iCloud, in aceeasi situatie sunt si eu, as da si 350 sa mi-l deblocheze din iCloud, solutia ar fi schimbare placii de baza cu una neverlock, dar e scumpa si sa o comanzi de la alti bisnitari e cam riscant pentru ca Apple nu fabrica piese de schimb si cele de la bisnitari sunt ori(tot) blocate, ori provenite de la telefoane defecte, dar cu placa intacta si neverlock in cel mai fericit caz.

| VasileXd explică:

Voiam sa precizez, nu stiu codul pentru resetare telefon. deci nu merge nici sa-l resetez, orice as face, imi cere parola de la ICloud...