| AndreiAlx a întrebat:

am un iPhone 4 si acum 3 zile in aplicatia pentru iPhone (iTunes) mi-a dat sa instalez un nou software este vorba de software 5.0.1 eu il aveam pe cel vechi si original 4.0.1 si am instalat software-ul si l-am blocat straight face iPhonul este cumparat din Romania original garantie 3 ani. Am fost cu el la garantie sia zis sa ma duc la un specialist bag pla ma costa 100 euro straight face

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nene, nu vorbi asaca du report. Esti putin batut in cap. Odata ce e garante, acolo mergi cu el, nu la specialisti.

| mousemagic a răspuns:

Daca poti sa-l conectezi prin usb la un pc sau laptop o sa iti arate in itunes actuala versiune de software si e posibil sa iti permita sa o instalezi pe cea veche.

| johny92 a răspuns:

Pai frate daca ai garantie pe el cum sa te trimita la specialist pentru ce mai e garantia atunci? Spune-le in fata... Nu fi timid cand vorbesti cu ei, i-ai mai tare ca sa vada ca nu e cum vor ei. Dar cam asa merg lucrurile in tara aia din pacate. Eu traiesc in UK, unui prieten i s-a stricat dvd-rw de la laptop si a mers cu el la garantie si aia i-au dat laptop nou doar pentru ca i s-a stricat dvd-rw, pai unde o sa vezi tu asa ceva in Romania? Eu sper sa-l rezolvi cumva pana la urma. Numai bine.