| 00 a întrebat:

am un iphone 4 si mi-am luat ieri o cartela frog, si nu merge sa-i fac setarile pentru web'n'walk, nu am chestia aia cu APN la Network ( are doar " Activati 3G ", " Date Celulare ", " VPN " si " Wi-Fi "), am mai avut un 3G, si ala avea APN, cum pot sa fac sa mearga web'n'walk ( inainte aveam o cartela Vodafone, si la aia mergea fara setari/configurari, dar avea viteza prea mica ).

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ce este aia o cartela frog? Daca zici ca nu ai APN acolo pe telefon este din cauza cartelei ce ai zis tu frog. Ceva nu e compatibuil sau poate e telefonul blocat codat si daca e asa atunci nu are cum sa mearga. Poate iphonul asta 4 este codat pe viodafone si tu punind alta cartela de la alta companie normal sanuti mearga.

| ShutUp10 a răspuns:

Si eu am incercat cu telefonul meu.M-am dus la ei si am intrebat, iar acolo mi-au spus ca nu e compatibil cu telefonul meu.Eu cred ca telefoanele acestea mai performante cer o viteza de date mai mare si cum cred ca sti serviciul web'n'walk are o viteza destul de mica.