| Cjsjsjshhdhshaja a întrebat:

Am un iPhone 6 și nu ma tine bateria, va rog dați-mi niște sfaturi pentru baterie sa țină măcar 3 ore și sa stau non-stop pe el in aceste 3 ore

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Daca ai sistem mai vechi de 11, exemplu 10.3, poti instala o aplicatie de "management" a baterieri; de acolo, iti vei da seama si de capacitatea pe care o mai are; vei putea vedea ulterior daca trebuie (cel mai probabil da) schimbata bateria. Sfaturi gen "low power mode, brightness pe auto sau mai mic, dezinstalarea aplicatiilor, resetare etc nu te vor ajuta daca bateria are o capacitate scazuta.