| anonim_4396 a întrebat:

Heii.
Am un LG L9 si faza e ca bateria lui nu tine mai mult de o zi. Daca il las toata noaptea la incarcat si nu ma prea joc pe el, cam pe la ora 7 seara, se inchide pentru ca nu are baterie. Nu pot sa ascult muzica, nu pot sa stau pe net, nu pot sa fac nimic, ca trebuie sa il bag la incarcat. Nu ma prea pricep la d-astea, asa ca intrebarea mea este : E normal sa tina asa putin bateria? Ce pot sa fac ca sa tina macar 24 de ore? Am colegi in clasa care au si ei L9 si stau tot timpul pe net si nu ii vad plangandu-se ca nu au baterie, sau soramea, are si ea L9 si, la fel, asculta muzica mereu si nu prea il tine la incarcat. E o problema "din fabrica ", sau ce?
Funda.

Răspuns Câştigător
| xxx8 a răspuns:

Pai incearca o reformatare adica il descarci de tot si il lasi la incarcat 24 de ore (spun 24 de ore pentru ca tu ai mai folosit bateria si trebuie un timp mai lung decat 12 ore sau 18 ore) macar de 2 ori si daca nici asa nu functioneaza atunci du-te la service sa tio inlocuiasca

1 răspuns:
| MCG a răspuns:

Problema este de la baterie su de la utilizarea ei...ca sa tina mai mult ii poti umbla la luminozitatea ecranului dand-o mai mica dar totusi nu e normal sa tina atat de putin! Bafta si du-te la un service!