| adyiSAMP a întrebat:

am un laptop 4 gb rami si e fara windows pe el si vreau sa ii bag 7 ii merge 7 oe 32 bite? daca el are 4 gb rami? sau trebuie sa il pun pe 64 Multumesc

Răspuns Câştigător
| Adriano69 a răspuns:

Salut! Nu depinde doar de memoria ram aici, ci si de compatibilitatea procesorului. Cel mai recomandat este pe 32 de biti, putand folosi maxim 4 GB RAM si astfel nu o sa ai probleme cu compatibilitatea procesorului. Succes! happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde procesor. Daca procesorul suporta operatii pe 64bit, atunci da, si asta ar fi si singura varianta in care-ti recunoaste toti cei 4GB ram. Altfel, daca procesorul nu suporta, nu poti pune decat win pe 32bit si va recunoaste doar 3GB ram.

| NotForYou a răspuns:

Pune pe 32 bit, o sa-ti mearga mult mai bine fata de 64 bitwinking