| DexterTxT a întrebat:

Salut TPU! Am un laptop Asus si de cand l am conectat cu un hdmi la tv nu se mai aude.Stie cineva de ce si cum sa il repar? Mersi

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intra in aplicatia de reglaje audio, acolo ai setarile pentru fiecare cale de sunet.
Urmareste daca iesirea este pe difuzorul de pe calea dorita (poate fi "interpretat" gresit) sau daca nu este pe "Mute" sau volum scazut.

Răspuns utilizator avertizat
| Axattys a răspuns:

Verifică daca atunci cand reglezi volumul la laptop, in dreapta jos (Windows) ai iconița de speaker, ar trebui sa poți selecta din mai multe „output-uri". Speaker, headphones(Daca e cazul) șI televizorul în cauză. Apasă pe televizor. De asemenea, scoate căștile daca le ai conectate la laptop.

| DexterTxT explică (pentru Axattys):

Am incercat, i-am dat si reset si reinstall la drivere, tot

| DexterTxT explică (pentru DexterTxT):

(in caz ca nu ai inteles bine întrebarea, laptopul nu se mai aude)