| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop Asus X540L, cu Windows 10. Am inteles ca pentru a dezactiva touchpad-ul trebuie apasat pe Fn+F9, dar nu se intampla nimic, el nu se dezactiveaza. Ce sa ii fac?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Pe un site scrie sa tii apasat pe Fn, apoi sa apesi pe F3 sau F9. Daca nu exista combinatie de taste pentru aceasta operatiune, poti dezactiva touchpadul in Device Manager din Windows.

| aalexei a răspuns:

Probabil nu e instalat ATKACPI și ATK Hotkey. Fara astea nu lucreaza functiile ce tin de tasta Fn. Driverele sunt pe site oficial Asus.