| SpintecatorulDeMandarine a întrebat:

Salut TPU!
Am un laptop Asus x541uv și mi-am schimbat hdd-ul intr-un ssd pentru a se misca mai repede. Dupa terminarea asamblarilor deschid laptopul si imi da o eroare:Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device.
Eu cred ca nu mai am windows 10 deoarece era pe hdd si acum l-am schimbat cu un ssd iar acum trebuie sa cumpar un stick usb cu windows 10. Voi ce credeti ca trebuie sa fac?
PS: Am incercat sa umblu la bios-boot device dar nimic.

1 răspuns:
| Flar3 a răspuns:

Nu trebuie sa cumperi Stick original neaparat. Iti faci tu frumos unul de pe Microsoft.com, bootabil. https://www.microsoft.com/ro-ro/software-download/windows10
Doar de cheia de activare mai ai nevoie, si de Office daca tu ai dori.