| Vali2343242 a întrebat:

Am un laptop Dell Inspiron 15 (3542, Early 2014) si are butoane multimedia pe F1 F2 si F3. Pot cumva sa-mi configurez tastatura si sa mut aele butoane? Ma deranjeaza in jocuri sad

Răspuns Câştigător
| Bara_Anton_1985 a răspuns:

Trebuie să intri în BIOS și să dezactivezi funcția butonului FN -> o treci pe off. În BIOS se intră chiar după ce pornești laptopul, apăsând tasta DEL sau orice tastă îți apare pe ecran când apare prima imagine. Vei primi undeva în josul paginii mesajul "Press [... - aici îți scrie ce buton] to Enter Setup". Dacă îți scrie să apeși pe F2 sau un alt buton funcțional, probabil că va intra doar dacă ai apăsată și tasta "Fn" în același timp. Baftă.