| Ray_Cosmin_1994 a întrebat:

am un laptop HP pavilion de 17 cu urmatoarea configuratie
-hdd500gb,ram 8 gb ddr 3, procesor AMD de 2. 1ghz, placa video de 1 gb dedicata. Ce windows imi recomandati pentru ca laptopu sa functioneze la jocuri gen gta5 sau alte noi aparute, am windows 8.1 cu licenta pe el da la nfs rivals merge ca cizma
funda plus vot

6 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Gta 5 probail cu eforturi va merge la low deoarece ai placa video doar de 1 gb (si specificatiile necesita cel putin 2gb sa mearga ok ).
Eu zic sa mergi tot pe windows 8.1, e cel mai ok si nu contine cine stie ce resurse, celalalte jocuri iti merg ok? ai antivirus si ai scanat pc'ul de virusi? fa o curăţenie şi dezinstalează tot ceea ce nu foloseşti.

| Ray_Cosmin_1994 explică (pentru Evolution):

Pai am nfs rivals si de abia se taraie, nu are virusi are o saptamana de cand este pus windowsul....am si cooler pentru gaming raceste ff bine dar tot nu sunt multumit

| androidname a răspuns:

Salut! Eu iti recomand Windows 7 pentru ca este mult mai stabil. Eu am avut Windows 8 o luna si am inapoiat la 7 deoarece era instabil. Windows 7 este recomandat si folosit in zonele comerciale, programare, gaming.

| Ray_Cosmin_1994 explică (pentru androidname):

Pana la urma care windows ar fi mai bun pentru gamimg?

| Evolution a răspuns (pentru Ray_Cosmin_1994):

Windows 7 ar fi ok.

| androidname a răspuns:

Windows 7