| alex4show a întrebat:

Am un Laptop HP Pavilion g6-1311eq Intel Core i5 2450M 2.5 GHz, 15.6", 4GB, 500GB, AMD Radeon HD 7450M, mi-a instalat Windous 7 ---64 bit---- iar driverele le-am luat de le HP.COM ...am observat ca pana si Fifa 12 care inainte imi mergea impecabil acum imi merge putin in reluare, asta dupa ce am reinstalat windows-ul crezand ca era prea incarcat etc. Din cate am inteles e o problema cu placile video incorporate si dedicate. De la ce poate sa imi mearga in reluare, ar fi bine sa pun windous 7 pe 32 bit?

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

Nu instalezi pe 32.Vezi aici driver pentru placa video :
http://driverscollection.com/? H=Radeon%20HD%207450M&By=AMD&SS=Windows%207%2064-bit
Click pe windows 7 64 bit, click mai jos unde scrie cu albastru inchis Download AMD Radeon HD 7450M Catalyst Software Suite v.13.1,scrii jos un cod din cifre si litere, apoi click pe download file, apoi click pe Click to download 13-1_vista_win7_win8_64_dd_ccc_whql.exe.Nu stiu daca este bun driver-ul.Am dat sa vad ce se descarca dar dureaza mult 25 minute. Poate gasesc in alta parte.

2 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Nu stiu de ce mi-a despartit link-ul.Selecteaza randul albastru si cel de sub el apoi dai click dreapta accesati http...

| RadioFun_Exclusiv_1986 a răspuns:

Salut am si eu o problema cu un laptop HP am instalat windows 7 pe 64 bit se instaleaza tot pun numele dau next si apoi se reseteaza va rog un ajutor este Intel core i 5