| facpipi a întrebat:

Salut TPU,
Am un laptop Lenovo dar nu mai stiu ce model este si nu imi mai merge touchpad-ul. Combinatia de taste Fn + F6 nu imi merge. Ce sa fac ca sa il activez?

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Vezi pe tastatură care îți indică cu albastru ca este tasta de activeaza/dezactivează touch pad-ul?
Daacă nu merge cu acea comandăîncearca să atașezi un mouse la laprop și apoi în control panel la kayboard și mouse vefrifică cum îs setările.Succes

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Posibil este modelul G 570 nu?

| mihai69 a răspuns:

Vezi din Control Panle, la pointing devices - e posibil să poți activa de acolo, prin soft (fără combinație de taste). Oricum, dacă a fost (voit sau din eroare) dezactivat de acolo, degeaba mai încerci cu tastatura, că n-o să meargă!

| VladA13D a răspuns:

Ar trebui sa instalezi diver-ul de la touchpad.