| Tataru22 a întrebat:

Am un laptop Lenovo g50-45 cu placa video si integrata amd si procesor tot amd.
Problema este in felul urmator la diferite jocuri am constatat ca am fps mic. Pana la urma mi-am dat seama ca acele jocuri imi functionau pe placa integrata.Am incercat sa dau bateria sa functioneze la maxim-ul ei sa intru in bios ca sa dezactivez placa integrata(am dat pe ceva uma only si mi-a dezactivat dedicata fix ceea ce nu trebuia sa se intample) si am bagat windows 10 insa nimic... Mai nou am intrat in divice manager si am dat dizable la placa integrata iar dupa automat mi-a aparut eroare la cea dedicata. Cum fac sa nu mai lucreze impreuna, solutii?

5 răspunsuri:
| Mary012 a răspuns:

Deci omule am mai spus si la alta lume. Nu o mai dezactiva pe una crezand ca ramane cealalta! Ai face bine sa intri in bios sa dai totul pe default! Ca sa porneasca jocurile pe placa video dedicata trebuie sa faci ceva din driverul acesteia! Deci concluzia e sa nu dezactivezi nici una. Pentru ca laptopul cand e in windows, pe youtube merge pe placa video integrata dar canfd este vorba de solicitare grafica mare merge pe cea dedicata! Iar daca nu pornesc jocurile pe cea dedicata trebuie sa umbli in driver-ul acesteia si sa cauti ceva gen Use global setingssi sa bifezi placa dedicata! Sper ca te-am ajutat, NOROC!

| Tataru22 explică (pentru Mary012):

Sa vedem big grin

| Tataru22 explică (pentru Mary012):

Deci in amd catalyst control center am dat la gta5 respectiv heroes of the storm pe High Performance dar cand intru in setarile la heroes of the storm imi apare ca foloseste amd radeon r4(integrata)

| Mary012 a răspuns (pentru Tataru22):

Ai skype? Ceva?

| Tataru22 explică (pentru Mary012):

Da toxik.kid asta e id meu de skipe