| rotariu2000 a întrebat:

am un laptop Packard Bell si ma chinui sa instalez windows xp. Cand intru in Bios si dau la Boot nu stiu cum sa le ordonez adica pe care sa le pun pe 1 sau 2 sau 3 etc si nu reusesc sa-l instalez. (Acum am windows 7).
DAU FUNDA!

1 răspuns:
| RaduTN a răspuns:

Pai, cand vrei sa instalezi windowsul intrii in bios si la device boot pui pe 1 CD/DVD ( daca instalezi windowsul de pe un cd/dvd), daca-l instalezi de pe un stick, pui stick pe 1. Apoi pe 2 poti pune HDD, restul nu mai conteaza, dai salvare la setari si o sa se aprinda calculatorul, o sa vezi ca la inceput o sa fie imaginea neagra si o sa-ti zica ca daca vrei sa bootezi de pe stick sau dvd/cd sa apesi pe orice buton, apesi pe un buton de 3-4 ori pana vezi ca o sa porneasca instalarea, faci pasii instalarii, vezi ca o sa-si mai dea restarturi si iar o sa te intrebe daca vrei sa bootezi si nu apesi pe nimic pana dispare mesajul. Dupa ce ai terminat instalarea intrii iar in bios si pe 1 pui hdd, pe 2 dvd/cd sau stick.

Tutorial cum sa instalezi windows XP:
PARTEA 1: www.youtube.com/watch?v=x_aRrMZP0fI
PARTEA 2: www.youtube.com/watch?v=b3LT0g2Uw2E