| anonim_4396 a întrebat:

Fratilor am cumparat un laptop Packard Bell cu Windows Vista preinstalat si NU sunt multumit de loc nu mai am garantie a expirat.
Pe deasupra sa mai stricat si unitatea optica nu mai pot boot_a. Mi_am cumparat o unitate externa optica dar surpriza NU mai pentru boot_a.
Vreau saspueti si mie cum pot sa instalez Windows Profesional
Cum sa il pot facesa boot cu unitatea externa Sorinell_nelu@yahoo.com
Va multumesc.

3 răspunsuri:
| greg a răspuns:

Din Bios se face.Ai sectiune de Boot.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti instala windows-ul folosind un memory stick:
1. formatezi un memorystick de ajuns de mare FAT32
2. copii toate fisierele de pe un CD de instalare pe stick (de pe un alt calculator cu unitate optica functionala)
3. cand porneste calculatorul, instri in meniul de boot, si alegi USB Boot (numele poate varia)
4. Instalezi in mod normal, ca si de pe un CD (instalarea va fi chiar mai rapida)

LE: hahaha, mi-am luat nefolositor...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Man, exista o groaza de tutoriale pe net.