| xVlaDuTz a întrebat:

Am un modem de tip Huawei FT8090 si as vrea sa stiu cum as putea sa-mi pun parola la wi-fi. Imi puteti spune va rog?

Răspuns Câştigător
| FuriaGogoasei a răspuns:

Trebuie sa fie la Basic acolo, apoi WLAN, aici selecteaza optiunea enable wlan, urmatorul pas introduci un nume de retea in casuta SSID, acum mai jos selectezi optiunea WPA- PSK din lista security, mai jos introduci parola pe care o vrei in casuta WPA pre-shared Key, si mai jos selectezi AES din lista WPA encryption, acum apesi submit pentru a memora setarile si asta e tot.

6 răspunsuri:
| FuriaGogoasei a răspuns:

Pasii principali sunt:
- intri in browser pe adresa router. De obicei este 192.168.1.1. Poate sa fie si 192.168.10.1
- introduci userul si parola. De obicei esti admin la ambele
- mergi la configurare Wireless, WAN, WiFi...
- acolo introduci parola

| xVlaDuTz explică (pentru FuriaGogoasei):

Cand intru pe acel ip imi apare asta http://s10.postimg.org/v2ul71skp/untitled.png
Ce fac mai departe?

| xVlaDuTz explică (pentru FuriaGogoasei):

Nu stiu cum, nu vrei sa-mi intri tu putin in pc sa faci tu?
cu teamWier?

| xVlaDuTz explică (pentru FuriaGogoasei):

Am intrat pe undeva si am reusit, Mersi.

| FuriaGogoasei a răspuns (pentru xVlaDuTz):

Trebuie sa fie la Basic acolo, apoi WLAN, aici selecteaza optiunea enable wlan, urmatorul pas introduci un nume de retea in casuta SSID, acum mai jos selectezi optiunea WPA- PSK din lista security, mai jos introduci parola pe care o vrei in casuta WPA pre-shared Key, si mai jos selectezi AES din lista WPA encryption, acum apesi submit pentru a memora setarile si asta e tot.

| raduqu a răspuns:

Intri in orice browser fie ca ai chrome, opera, mozila etc. Si scrii la bara de adrese 192.168.1.1 si scrii la nume admin si la parola admin si dai la "de baza" si dai acolo pe wlan si vezi unde scrie ceva scris cenzurat adica cu ****** stergi acolo si bagi ce parola vrei. Succes. Apropo de unde esti tu?

| xVlaDuTz explică (pentru raduqu):

Am intrat pe ip ala si imi apare asta
http://s10.postimg.org/v2ul71skp/untitled.png
Ce fac mai departe?
Sunt din Neamt