| Alex_6197 a întrebat:

am un nokia 6300 si vreau sa il folosesc ca modem. vreau sa stiu cum se fac setarile. mentionez ca am cartele frog cosmote si am optiunea aceea de 6 euro cu net nelimitat prin webnwalk... plus de asta mai am 250 de mb trafic de datethinking astia 250 banuiesc ca se consuma daca il folosesti ca modem...thinking in fineoh go on dau funditahappyhappyhappyhappyhappyhappy

3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Daca ai webwalk ar trebui sa ai si setarile facute la el, dar nu cred ca iti ia din cei 250 de mb sau cu webnwalk, mai ales optiunea, ea se refera exclusiv la acces la internet prin portalul webnwlk de pe mobil.

| Evolution a răspuns:

Şi eu foloseam un sagem ca modem, plăteam 5 euro pe lună şi trăgeam cu 5 mb /s maxim 9, 4 mb/s iar uploadu 2, 01 mb/s, oricum setările se fac de la driver din pc (nu ştiu să explic... ) oricum... contează semnalul cel mai mult happy şi viteza la hard.

| Alex_6197 explică:

Am setarile pentru telefon. il folosesc deja sa intru cu el pe net
dar eu vreau sa intru cu pc ul...