| silvipisicutza a întrebat:

Am un Nokia700 si am 4 ecrane de start le el. Cand vreau sa intru in al patrulea ecran de start(indiferent daca intru direct din primul sau din al treilea ecran) se blocheaza telefonul. Nu se inchide dar ramane asa pentru cateva secunde. Ce sa ii fac sa nu se mai blocheze asa? Dau si FUNDA!

3 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Scoate cardul copie toate contactele de pe telefon pe sim si dai o resetare generala

| silvipisicutza explică (pentru soul2soull):

Si de unde se da acea resetare generala? sa nu ma crezi proasta dar telefonul este nou si...

| soul2soull a răspuns:

*#7370#. AFTER TYPING THESE CODE. THE PHONE WILL ASK TO CONFIRM RESET, OF YOU CONFIRM THAN PRESS YES.

tastezi *#7370# dupa asta telefonul te vaa intreba daca resetezi ai vei da yes

MARE GRIJA se va sterge tot din telefon contacte muzica teme. inclusiv tot ce ai pe cardul de memorie asa ca SCOATE-L inainte si copie contactele de pe telefon pe sim sau scriele pe hartie bafta