| MadalynMada1990 a întrebat:

Salut TPU
Am un pc cu cpu amd athlon dual core 4200+
gpu nVIDIA gt 9500 1gb 128 bit
2 gb ram ddr2
hard 160gb
Il am de 3 4 ani. il curat des. dar de ieri am o problema..cand il aprind, monitorul ramane ca si cum pc ar fi oprit, nu se aude beepul de la ram, ventilatoarele se invart. Precizez ca pasta procesorului nu am schimbat-o de peste 1 an si jumatate. Placa video e testata pe alt pc, la fel si ramii, monitorul... De la ce sa fie? Funda happy

2 răspunsuri:
| Moale_Bogdan_1994 a răspuns:

E de la rami asa am patit si eu.Am testat ramii pe alt pc si culmea mergeau brici.
Scoate ramii din pc. Porneste pc-ul fara rami. Opreste-l. Daca ai 2 placute de rami pune doar o placuta prima data si incearca sa vezi daca nu merge.Procesorul nu e de vina, doar daca e ars.Eu nu am schimbat pasta de 2 ani si merge la temperatura buna.

| BlackEdition a răspuns:

Am avut si eu aceasta problema.
L-am scos din priza si l-am lasat putin timp asa, cam 5-10 minute, pe urma am deschis unitatea si am curat`o putin de praf, am scos toate cablurile si pe urma le-am pus la loc mai bine, dupa a dat rezultate.