| MadalynMada1990 a întrebat:

Salute TPU... Am o problema cu PC-ul, Il aprind si monitorul nu are nici o reactie, beepul de LA RAM nu se aude, doar ventilatoarele functioneaza normal. Mentionez ca am in PC cu 2 GB ram DDR 2. Unul dintre sloturi e ars... Placa video nVIDIA 9500 gt 1 GB gddr3 sursa 400w hard 160 GB. L am lasat 1 sapt in alta camera LA rece si a mers jumatate de ora... Apoi lafel sad

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Oricare piesa poate fi dusa dintre: placa video, cabluri, monitor placa de baza(daca nu se vede nimic). Trebuie dus la un meseriasi.

| itsoft a răspuns:

E placa dusa sau condensatori buliti la ea. Sau alata cauza este cipu de la procesor. Ial in brate si du-te la un service sa til puna pe aparat ca asa cu ochiu liber nu gasesti buba chiar daca schimbi tu una alta.

| RAY a răspuns:

Chestia mi se intampla si mie, ventilatorele merg parca cu mai mare viteza, eu spun ca sursa e de vina

| neutrino a răspuns:

Scoate si apoi pune la loc placa video. Poate ai noroc!

| Jipa95 a răspuns:

L-ai luat de la rece, l-ai pus intr-o camera incalzita si l-ai pornit nu-i asa? Daca frecventai orele de fizica ai fi stiut ca se formeaza condensul! Dar nu aici am vrut sa bat.
Ia orice componenta la mana si testeaz-o, mai exact vezi de unde te imprumuti de o placa video, sursa sau hard disk.

| MadalynMada1990 explică:

Nici o treaba...am bagat si in placa video integrata. Tind sa cred ca e stricat ceva intre sursa /procesor / placa de baza... Dar nu imi pot da seama.

| MadalynMada1990 explică:

Ram-ul l am testat si pe alt pc... E bun

| MadalynMada1990 explică:

Jipa am lasat 1 ora PC in camera

| Marian109 a răspuns:

Incearca sa legi monitorul la placa integrata din procesor.