| MadalynMada1990 a întrebat:

Salut TPU

Am un pc cu cpu amd athlon dual core 4200+

gpu nVIDIA gt 9500 1gb 128 bit

2 gb ram ddr2

hard 160gb

Il am de 3 4 ani. il curat des. dar de ieri am o problema..cand il aprind, monitorul ramane ca si cum pc ar fi oprit, nu se aude beepul de la ram, ventilatoarele se invart. Precizez ca pasta procesorului nu am schimbat-o de peste 1 an si jumatate. Placa video e testata pe alt pc, la fel si ramii, monitorul... De la ce sa fie? Funda happy

4 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Schimbai sursa de curent, incerca sa ii dai un soc la bateria de bios scotand pinul

| MadalynMada1990 explică (pentru itsoft):

Esti sigur? te rog frumos cauta pe facebook Mada Madalyn, sa discutam. dau funda!

| itsoft a răspuns (pentru MadalynMada1990):

Ori daca nu condensatori sunt umflati pe placa de baza asta trebuie verificat. dar totusi fa ce ti-am zis eu daca ai alta sursa la indemna pune-o daca nu scoate bateria si las-o cateva minute si o pui la loc.

| cristimihailov a răspuns:

Mie mi se pare ca placa de baza a inchis.