| Raptorz a întrebat:

Am un PC cu procesor AMD Sempron(tm) Processor 3200+ 1.80 GHz memorie RAM de 1, 5 GB 32-bit.E un pc vechi stiu asta dar functiona fara probleme pana ieri cand dintr-o data am Local Disk C plin. Din 20, 1 GB mai e liber 83, 3 MB. Nu am cine stie ce programe... google chrome, samp, bandicam si alte foldere marunte in D (100GB/128gb si-mi arata doar un sfert plin O.o pe windows 7 ultimate)
E ciudat sa am C-ul plin deoarece nu am nimic special iafara de programele preinstalate windows si google chrome.Nici in %appdata% n-am nimic, e doar un folder windows...Ce as putea face ca sa-i mai golesc din memorie?(fara formatare).Se misca foarte greu...ca sa intru in pe youtube/facebook trebuie sa astept 5 min max, iar procesoril e folosit la maximum.
Ceva sfaturi despre cum as putea sa mai fac loc in C mi-ar fi de mare ajutor.

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Un program de scos fisiere inutile ar fi bun - cum e http://singularlabs.com/software/system-ninja/download-system-ninja/

sau https://www.piriform.com/ccleaner/download
folosite cu atentie sa nu iti stearga ceva de care ai nevoie :)

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Ccleaner e un soft care te ajuta sa scapi de fisierele temporare. Da o curatare cu el si vezi cat elibereaza. Daca spatiul eliberat nu e suficient, ia la rand folderele din partitia C si uita-te la "Properties" sa vezi cat ocupa fiecare si de ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh,vezi in procese ce ruleaza de tine procesorul ridicat. E posibil sa fi prins vreun virus frumos si ala iti face vraiste si in memorie.Cel mai bine ar fi sa scanezi cu un antivirus live, gen kaspersky rescue disk. Cun nu mai spatiu in c, descarca in d acest antivirus si il arzi pe un cd.