| ErrorFound a întrebat:

Local Disk C:\ mi se umple foarte repede fara sa fac nimic in mod special.
Am gasit folderul care se umple, si anume:
C:\Users\Iulian\AppData\Local\Microsoft\Windows
dar de aici incolo(9 foldere, un fisier.dat si un.log), nimic nu ocupa mai mult de 1gb, in conditiile in care ultimul folder din calea de acces(Windows) are undeva la 34gb. Nu-mi iese calculul.

Stie cineva ce as putea face ca golesc spatiul acela umplut degeaba? Sau cum as putea sa curat partitia, caci ma omoara notificarile cu "Low disk space".

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauti undeva in C, Windows Old, daca stii ca ai reinstalat windows-ul unul peste altul Dupa reinstalarea windwos-ului se face un folder cu windows-ul vechi si ala e supraincarcat.Deci il cauti si il stergi sau, asa cum a zis userul de mai sus, te duci la c si dai clik dreapta apoi cleanup. Dupa ce va curata iti va afisa o caseta in care cauti acolo win old sau tot ce leaga de alte sisteme de operare.Bifezi si ii dai clean si la acela.

| ErrorFound explică (pentru anonim_4396):

N-am reinstalat Windows-ul unul peste altul, e Windows 7 la prima instalare, fara reformatari, repartizari, etc.

| KillaNoFilla a răspuns:

Nu e nici un spatiu umplut deageaba, ceva nu ai calculat(vezi sa fie bifat show hidden folders in view).
Dai click dreapta in my computer > proprieties > advance system settings > Advance > (la performace) settings > advanced > change si acolo o sa-ti arate memoria alocata pentru ram care lipseste in C:, si daca vrei alege C: si dai,, no paging file(dar nu e spatiu umplut degeaba)
Sterge programele nefolositoare.

| ErrorFound explică (pentru KillaNoFilla):

Cat despre faza cu spatiul ocupat degeaba, ma gandeam ca m-am exprimat concret.
Reformulez:
Am gasit un folder denumit Windows care ocupa 34 gb.
Problema este ca nimic din ce e in el(am show hidden files and folders bifat), nu ajunge la totalul de 34gb. Sunt doar chestii de cativa megabiti sau kylobiti.

| KillaNoFilla a răspuns:

La mine ii 147mb pe windows si cand selectez pe toate cele din el si dau sa vad cat au zice ca au 67 mb, deci poate e normal sa fie asa.
Problema e ca e prea mult la tine.Instaleaza-ti ccleaner sau advance system care si dai un search clean, si daca nu merge instaleaza-ti si smart defrag pe C:

| EdyEdyson a răspuns:

Te-ai gandit la un reinstal de windows? Presupun ca ai windows 7 ca am cautat si eu si nu gasesc nimic la mine dar am windows 10 si de aceea. Ce spatiu ai pe disk?

| ErrorFound explică (pentru EdyEdyson):

81.5gb din care mai am liberi 326mb.

| EdyEdyson a răspuns (pentru ErrorFound):

Ai descarcat ceva recent?

| ErrorFound explică (pentru EdyEdyson):

Poti fi putin mai specific? Downloadez jocuri si orice altceva in alta partitie, in C ar trebui sa fie doar Windowsul si My Documents.

| boss2015 a răspuns:

E simplu apesi click dreapta pe disk C dupa care apesi proprietati apoi dai clen up si bifezi absolut tot dupa care dai clean sau clean up si gata.Asa e!

| D3LuX a răspuns:

E simplu apesi click dreapta pe disk C dupa care apesi proprietati apoi dai clen up si bifezi absolut tot dupa care dai clean sau clean up si gata.