| voinead2011 a întrebat:

Salutari TPU! Am o intrebare, si anume, vreau sa stiu daca acest tip de memorie RAM este perfect pentru PC-ul meu : http://www.cel.ro/memorii/memorie-sycron-2gb-ddr3-1066mh z-l/

Mentionez ca : am Windows 7 home premium, memorie RAM actuala 512 mb, procesor AMD Sempron Processor 3400+ 2. 2ghz, placa video Radeon x300/x550/x1050 Series.

Daca nu mi se potriveste memoria din saitul de mai sus, va rog, puneti altul care credeti ca mi s-ar potrivi.
Dau fundita negresit!

Răspuns Câştigător
| HwK94 a răspuns:

Nu este compatibila cel mai sigur placuta aia ddr3 cu pc-u tau, iti recomand sa descarci gratuit programul cpu-z si vezi la fereastra memorie tipul pe care il suporta placa ta de baza sh dupa faci cumparaturile bafta

2 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Pai nu ai specificat si ce DDR este RAM-ul actual oricum dupa cum pare sigur nu este un DDR3 deci nu cred ca este compatibil (procesorul este vechi deci si placa de baza este veche care presupun ca are DDR simplu)

Răspuns utilizator avertizat