| vladlove123 a întrebat:

am un prieten cu un calculator destul de vechi: Intel pentium 4 3. 0 ghz, 512 mb ram, windows xp, placa video onboard 96 mb. Ce jocuri poate juca cu acel sistem?

Răspuns Câştigător
| Kyrie a răspuns:

NFS Most Wanted
NFS Underground 1
NFS Underground 2
Stunt GP
Tarzan
World Snooker Championship 2003
Dakars
CS Source
CS 1. 6
GTA 3
GTA Vice City
Bad Boys
Crazy Taxi

si multe multe altele, astea sunt jocurile care le-am jucat eu pe o placa de 128 cu 2 shaderi, si mergeau mai mult decat perfect, deci ^_^ big grin, funda?

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Solitaire.

| uNKN0Wn a răspuns:

NFS Most Wanted
CS 1. 6
Delta Force Task Force Danger
Delta Force Black Hawk Down
Mortal Kombat 4
Gta Vice City
GTA Romania
Matrix

| anonim_4396 a răspuns (pentru uNKN0Wn):

Cu doar 512 mb pe RAM de abia daca o sa-i mearga...

| ExpertCompanyGroup a răspuns:

Nu prea multe, cele vechi vor merge, dar orice care necesita grafica avansata, n-o sa mearga. Depinde ce jocuri ii plac, o sa mearga strategiile mai vechi, 3D shootere mai greu dar numai alea vechi si jocurile cu masini o sa ii mearga cateva, de exemplu pana in NFS 5 (Porsche). Cel mai bun de a afla, este sa intre pe site-ul http://www.systemrequirementslab.com/cyri/intro.aspx de pe calculatorul lui, isi alege jocul si o sa-i spuna daca ii merge sau nu inainte sa cumpere sau sa instaleze jocul. Sau te uiti la System Requierments la jocul ales de el.

| InSaNeAss a răspuns:

Daca are XP poate sa se joace multe jocuri doar ca o sa ii mearga foarte greu