| LoveIsLove4Ever a întrebat:

am un proiect indraznet dar am nevoie de ajutor. vreau sa deschid un site cu modele de trenuri si rute pentru diverse simlatoare cum ar fi TS14 sau Trainz simulator 2009. apoi daca avem succes si pentru lte jocuri ca euro truck sau orice joc simulator. daca gasesc ajutor vom deschide un site pe domeniu.com PLATIT in care un prieten ne va face reclame si pagini. daca treaba merge bine ne facem si reclama pe google adservice. rutele vor fi cu plata si ABSOLUT TOTI BANII incasati din vanzarea modelelor ii impartim la fiecare. stiu sigur ca VOM avea succes din afacerea asta si ne vom extinde si pe alte domenii. am incredere, cu timpul ne vom mai lua si alte ajutoare sa facem siteul nostru cel mai bun site de acest gen din Romania si din lume. daca nu ma credeti luati exemplul RTS ( Romanian Trainz Studio, care este inchis acum ) ei faceau modele de trenuri si rute pentru Trainz ( in special 2009) ei au incasat foartre multi bani dar paa la urma au inchis siteul pentru ca nu sau extins dar noi nu vom face aceasta greseala! ne vom extinde in momentul oportun si nu vom da gres! ce trebuie sa stii ca sa poti fii un ajutor la proiect : Construire de modele 3D SAU Photoshop avansat. Preferabil sa le stiti pe ambele. Preferabil sa fiti din Bucuresti si sa aveti un laptop dar nu este nicio problema daca esti din alt judet / nu ai laptop
Atat. daca stii unul sau ambele lucruri indiferent de varsta contacteaza-ma la gamers_republic23@yahoo.ro

2 răspunsuri:
| Teofive a răspuns:

In opinia mea, mai bine incepi cu serverele de jocuri.
E f simplu si iti trebuie doar :
1.Un host bun.
2.Un website cu ip dedicat.
3.Server de voce(optional)
Si nu trebuie sa zici ca o sa fie greu sa faci serverul popular
deoarece sunt o multime.Ei bine nu e asa trebui doara sa ai imaginatie
si un buget de 79€.
Dar in primele saptamini faci profit!

| LoveIsLove4Ever explică (pentru Teofive):

Nu vreau nici un fel de server de jocuri, nu ma intereseaza vreau sa fac PRIMUL site romanesc dedicate simulatoarelor, asa ceva nu exista, a existat RTS care a fost dedicate TRS09 dar lau inchis. eu asta vreau si imi dedic absolut tot timpul liber( si mai si trag de el ) numai ca sa fac lucrul asta