| traceurpkvictor a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Nexus i9250 si as vrea sa imi iau de la Vodafone un abonament de internetbcu 4G. Vreau sa stiu daca imi merge 4G-ul pe el!

Răspuns Câştigător
| IQBoxGeek a răspuns:

I9250 poate sa capteze banda 4G, insa trebuie sa te gandesti daca te vei putea bucura de viteza la care fac ei reclama, adica gandeste-te unde il vei folosi mai des si intereseaza-te ce semnal ai avea acolo. Oricum, pe 3G merge foarte ok.

3 răspunsuri:
| HaKa93 a răspuns:

Ar trubui sa iti mearga linistit deoarece este un telefon de ultima tehnologie insa nu cred ca vei gasi 4g la noi in tara, inca

| traceurpkvictor explică (pentru HaKa93):

In Bucuresti, Iasi, Craiova si nu mai stiu pe unde, merge perfect. Oricum exista in 5-6 orase de cand a avut loc licitatia in care merge perfect. Eu stau in Bucuresti.

| MadalinM a răspuns:

Salut, eu mi-am luat săptămâna trecută un router mobil 4g wimax, merge chiar mai bine decât prin cablu, am intrat pe youtube, jocuri online chiar și filmele hd se încarcă foarte rapid. eu sunt foarte mulțumit. Uitel aici ( http://madalinmogant.wordpress.com/......r-buzunar/ ) eu sunt din Giurgiu și pana acum Vodafone, Orange, cosmote nu au acoperire aici așa că am găsit în altă parte. Dacă ai nevoie de harta de acoperire a rețelei, în locația ta, contactează-mă: madalin.moga@necc.ro