| jokerradu a întrebat:

Samsung-i9250-Galaxy-Nexus sau Nokia Lumnia 800?

26 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

E Nokia LUMIA nu LUMNIA, vad ca toti astia de mai sus au gresit.
Clar ca Nokiahappy.

| vlad89c a răspuns (pentru unknownn):

Voi nici macar nu siti modelul de la Samsung, asa-i? Uitati-va la linkurile din raspunsul meu.
Samsungul clar e mai bun!

| unknownn a răspuns (pentru vlad89c):

Frate ce symbian visezi? Nokia lumia 800 are Mango nu symbian, mango e de 10 ori mai bun ca rahatelul de android.

| vlad89c a răspuns (pentru unknownn):

Mai omule, nici nu ajungem sa discutam despre sistemul de operare, nexusul are 1 gb de ram, in timp ce Nokia doar 500, are totate functiile in afara de camera mai bune decat Nokia, la diferenta asta nu mai avem ce discuta.
Iar android e mai bun decat ori ce alt sistem, pentru mine, asa ca sa nu te mai aud.

| sltlp a răspuns (pentru unknownn):

Te pisi pe el de mango, ce faci, stai cu 1 aplciatie is ici uau, c e bun e telefonul?

| sltlp a răspuns (pentru unknownn):

Gaalxy Nexus, deoarece are actualziari cel mai rapid. A fost primul teleofn cu android 4.0, primjul telfon cu android 4.1, si cand o sa apara android 4.2, sigur o sa fie actualziat foarte rapd. Plus ca ecranul este mai calitativ, iar hardware-ul ese mai puternic. Nokia ce are, are doar aspectul ala foarte frumos, pacat ca sistemul de operare este fara aplicatii, ca ar fi alta treaba

| unknownn a răspuns (pentru vlad89c):

Omule tu compari Samsung(care e pielea pu*ii) cu Nokia care se pi*a de sus pe Samsung.

| vlad89c a răspuns (pentru unknownn):

Mia, Samsung Galaxy Nexus este mai bun decat Nokia Lumia 800, acum nu comparam Samsungul cu Nokia, ci doar cele 2 modele, iar acest model de Samsung este mult mai performant decat acest model de Nokia, ai inteles?

| unknownn a răspuns (pentru vlad89c):

Si ce daca are procesorul si ramii dublu? Pai la ce iti iei telefon? Sa vorbesti pe el sau sa te joci cu el? Daca vrei sa te joci, ia-ti un telefon mai calumea care are o autonomie decenta nu un rahat de Samsung la care se termina bateria in 2 ore.Nokia Lumia 800 are camera mai buna ca a Samsung-ului.

| qLoveSmileღ a răspuns:

Nokia Lumnia 800, logic.

| vlad89c a răspuns (pentru qLoveSmileღ):

Voi nici macar nu siti modelul de la Samsung, asa-i? Uitati-va la linkurile din raspunsul meu.
Samsungul clar e mai bun.

| qLoveSmileღ a răspuns (pentru vlad89c):

Sii..Trebuia sa repeti comentariul? Vrei sa te raportez? straight face

| vlad89c a răspuns (pentru qLoveSmileღ):

laughing Cum vroiam sa vi-l trimit la toti 3?
Trebuia sa va explic la toti...happy

| vlad89c a răspuns (pentru qLoveSmileღ):

Si nu, nu vreaulaughing
insa mai zic odata, nu l-am repetat pentru tine, l-am trimis la toti cei care gresesc.

| qLoveSmileღ a răspuns (pentru vlad89c):

Ce conteaza cui i-ai trimis. raised eyebrows

| vlad89c a răspuns (pentru qLoveSmileღ):

laughing Tu nu ai nici o treaba cu ce trimit altor utilizatori, uita-te tu la ce ti-am trimis, si stai cuminte.
Le-ai trimis aproape acelasi mesaj tuturor care gresesc, si nici macar nu sunt identice, daca te uiti bine.

| qLoveSmileღ a răspuns (pentru vlad89c):

Baietas, tu ai auzit de SPAM? Sau macar, stii ce inseamna? N-am nicio treaba cu ce trimiti altor utilizatori? Uite ca am. :* Esti bolnav la cap? Sub comentariul dat de Andrei_Alex_1988, ai repetat comentariul de 3 ori, chiorule. " si nici macar nu sunt identice " se vede ca nu mai vezi bine. straight faceFii atent, si nu mai comenta daca nu stii.winking

| EzioAuditoreDaFirenze a răspuns:

Nokia Lumia 800 happy

| vlad89c a răspuns:

Samsung galaxy Nexus este mult mai bun decat Nokia lumnia 800, pentru ca are ecranul mult, mult mai mare, procesorul de 2x mai bun, sistem de operare mai bun (dupa mine, android este mai eficient decat simbyan), si are functii mai bune; DAR, lumnia 800 are camera de 8mp, in timp ce galaxy Nexus are doar 5, dar asta nu e nimic.
CATEGORIC, GALAXY NEXUS ESTE MULT MAI BUN!
Ai aici toate detaliile:
Galaxy Nexus: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_nexus-4219.php
Lumia 800:http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_800-4240.php

| LMAO a răspuns:

Clar SAMSUNG GALAXY NEXUS!
s-a dus simbianu de rapa androidu ii da clasa + procesorul e mult mai bun.
Singurul lucru la care lumnia e mai bun e camera

| WizKhalifaa a răspuns:

Galaxy Nexus CLAR!
Dar mai bine Samsung Galaxy S3 sau daca nu ai destui bani si S2 e mai bun decat Nexus si Lumia.
Camera 8Mp, procesor 1, 2 dual, 1gb Ram, filmeaza FullHd. ce mai vrei? laughing Despre S2 vb... Il am de 8 luni si nu m-a dezamagit absolut deloc. A fost votat tel anului 2011, deci eu zic ca e destul de performant si va fi cel putin inca 3 ani. Arata si bine, Nexus m-i se pare prea borcanat...

| Andrei_Alex_1988 a răspuns:

Symbian is dead! Deci clar Galaxy Nexus happy

| AcelasiEu3 a răspuns:

Nokia Lumnia 800 e cel mai tare

| vlad89c a răspuns (pentru AcelasiEu3):

Voi nici macar nu siti modelul de la Samsung, asa-i? Uitati-va la linkurile din raspunsul meu.
Samsungul e clar mai bun!

| ThatsJustMee a răspuns:

Samsung,merita fiecare banut, Nokia e demodat, vechi si disegnul e de tot "rahatelul" cum ziceti voi.Am android, un GalaxY Y si nu m-a dezamagit NICIODATA +ca pentru android exista:-android market
-Samsung apps(pentru telefoanele Samsung)
Pt Nokia e mai greu de luat jocuri Gratis si sa fiue fulkl version.
SAMSUNG= ++++ Nokia= --------

| Onlymeeee01 a răspuns:

Samsung e mult mai bun dar daca vrei sa te convingi uita-te la un review al ambelor telefoane si ai sa vezi.