| Musat_Sergiu_1994 a întrebat:

..
Am un Samsung Galaxy S Gt-I9000 si cand instalez facebook si ies din aplicatie imi merge foarte greu telefonul dupa ce il dezinstalez si dau un reboot merge bine... Vreau sa mentionez ca asa facea si inainte sa fac update la telefon acum am android 2.3.6 gingerbread...Ce as putea face sa imi mearga facebook-u fara sa mi se mai blocheze telefonul?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Asta se intampla din 3 motive.
1. Optimizarea fff proasta a aplicatiei facebook.
2. Telefonul cu hardware batran
insa cel mai imp.: softul de la telefon.
Singura solutie in cazul tau e sa instalezi un custom rom. E bine de stiut ca nu e mereu recomandat sa urmaresti tutoriale de pe net aici si e bine sa ai fisiere actualizate ca sa nu ai probleme cu bug-uri care au fost rezolvate intre timp. Daca vrei, nu garantez ca gasesc insa timp, imi dai un mesaj si te ajut sa instalezi.

1 răspuns:
| Musat_Sergiu_1994 explică:

Mersi frumos am reusit sa instalez un custom rom personalizat de la cm 10 stable si acuma pot sa spun ca merge super bine si nu mai am treaba cu telefonul