| TopCom360 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S3 Mini ( GT-I8190 ). Am flash-uit cu Odin 3.07 un recovery, mai exact ClockWorkMod Recovery 6.0.2.7,apoi cu acest recovery am flash-uit Gapps si CyanogenMod 10, totul a decurs minunat pana ce am conectat device-ul la PC (optiunea Depanare USB era activata) dar nu puteam sa accesez telefonul de pe calculator, nici prin Kies (se conecteaza...). Inainte de a instala Cyanogenmod 10 am facut un backup la tot systemul,si l-am restaurat,acum merge totul ca inainte. Intrebarea este:

DACA FAC ROOT LA TELEFON SI AM BACKUP LA TOT SYSTEMUL (NANDROID,APP, TOT) POT RESTAURA ACEST BACKUP SI SA SCAP DE ROOT?

A doua intrebare este: Cum rezolv problema cu USB de pe CyanogenMod 10?

Funda + Vot!

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Kies-ul nu detecteaza telefonul daca ai cm. La ce iti trebuie kies de altfel?
2. nu prea am inteles care e problema cu usb-ul, dar daca te refereai la kies, ai aflat raspunsul.
3. restaurare completa faci cu odin+un soft stock. Nu altfel.