| CosatDan a întrebat:

Salut Tpu...am un sistem Home cinema Teletech 5.1...Sistemul nu mai pornește... Adică, mi sa oprit din mers și dus a fost...îl bag în priză și apăs pe buton să îi dau drumu' și.nimic se aude doar un pocănit în boxe...mă puteți ajuta?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Cind il bagi la priză se aprinde un led verde sau roșu? Daca da atunci sursa e bună, pocnetul acela in boxe este de la integratul de sunet e ars, sau finalii, dar ca sa i ti dai seama ce are trebuie sa ai aparat de măsură si sa măsori toate piesele incepind de la sigurantele fuzibile, condensatori si terminind cu integrate si tranzistori finali, si bineinteles sa schimbi toti condensatorii din sursă că aceia sunt vinovati pentr u distrugerea integratului de sunet. Deci astept raspunsul tău.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Plus integratul de sunet ori trebuie refăcute lipiturile ca o avea lipituri reci care nu fac contact, ori schimbat integratul cu unul nou si original, este un tda cred, incearcă sa il recositoresti sa vzi poate merge.