| Vlad551 a întrebat:

am un telefon destul de vechi (de 2 ani), Android 6.0, Allview X3 Soul lite, si nu pot să îl rootez,am incercat si de pe pc si cu KingRoot, stie cineva cum să îl rootez?

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

Allview-urile au fost mereu praf la flash-ing.Nu pentru ca ar interzice ei ceva (cum fac cei de la Meizu), dar pur si simplu moderii nu-si dau silinta.Eu zic sa-ti iei un Xiaomi daca vrei sa-l flash-uiesti.Ai sute de posibilitati daca ai un XIaomi (alea fara MTK)