| Edward205 a întrebat:

Am un telefon Allview soul x3 lite. Am incercat cu vreo 15 programe sa il rootez (pentru a instala un rom) dar niciunul nu a functionat. Ma puteti ajuta?

8 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Amice traiesiti in 2018 cand metodele cu programele (care oricum erau malware) nu mai functioneaza, din fericire.N-ai cum sa faci root decat cu SuperSU sau Magisk

| iDarkness a răspuns:

Nu mai incercati aplicatii de genul pentru ca da, sunt malweare. Ai aici un tutorial https://youtu.be/-kRd_1KGQSM

Iulian, sterge-ti contul.

| Edward205 explică (pentru iDarkness):

Nu functioneaza. Spune "Installation aborted.". Cred ca trebuie sa instalez twrp dar nu gasesc pentru telefonul meu.

| Protegent a răspuns (pentru iDarkness):

Why, dude? Am vrut sa dau si eu un raspuns dar eu nu am stiut ca e asa. De ce nu il stergi tu?

| iDarkness a răspuns (pentru Protegent):

Frate, nu mai dati mai departe informatii de care nu sunteti siguri. Incurcati lumea aiurea.

| Protegent a răspuns:

Incearca cu KingRoot. Daca nu, e posibil sa fie o protectie impotriva rootarii in sistem.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Protegent):

Inca un necunscator isi da cu parerea KingRoot este malweare, dar ce sa stii...

| Edward205 explică (pentru Protegent):

Am incercat kingo root si pe telefon si pe pc. Nu functioneaza