| thegame9 a întrebat:

Salut TPU!
Am un Samsung Galaxy Ace Plus (GT-S7500) cu android 2.3.6 si vreau sa ii fac update la 2.3.7 sau la alta versiune mai buna.
Cine ma ajuta primeste funda happy
Mswinking

Răspuns Câştigător
| Bagistu a răspuns:

Salut vreau sa iti dau un mic sfat unu daca vrei sa iti faci update la sistemul de operare s-ar putea sa ti sa strice telefonul iar in cazul in care iai facut update garantia nu mai esti valabila daca daca totusi vrei vei gasi aici cum poti face update.http://blog.videotutorial.ro/......-sandwich/

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

La ace lus nu ai cum sa faci update la o versiune mai noua de 2.3.6, asa ca stai calm cu ce ai acum.

| ivy a răspuns:

Conectezi mobilul la calculator si il updatezi manual cu Samsung phone suite. (sau ceva de genu), sau intrii pe internet de pe mobil si il updatezi de pe site-ul oficial Samsung. hope you will! happy

| thegame9 explică:

Si tu meriti funda srsdani, dar bagistu a raspuns primulwinking

| Bagistu a răspuns:

Te rog funda?