| MachineGame a întrebat:

am un telefon Samsung Galaxy S3 si un laptop Fujitsu Siemens V6535 conectat la internet prin cablu, problema este : vreau sa creez o retea pentru telefon ca sa am internet pe el ca trebuie niste actualizari care necesita internet. Am Windows Vista varianta pe romana...am incercat cu ad-hoc, dar nu a mers, banuiesc ca este din cauza ca imi apare un X la o retea, ca in poza : http://imgur.com/BdssOBc va rog mult de tot sa ma ajutati sa fac si eu o retea...dau o mare funda + vot.

3 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Pai acel X iti apare pentru ca nu esti conectat la reteaua Wireless. Tu ai cumva router Wireless? Ca din poza nu-mi pot da seama daca e router, sau cablul vine din modem.

| MachineGame explică (pentru JustCosmin):

Nici router nici modem. E cablu cu fibra optica...

| JustCosmin a răspuns (pentru MachineGame):

Pai de aceea ai acel x la wireless. Pe telefon nu prea ai cum sa te conectezi la internet prin wireless, daca nu ai un router wireless. Un router costa 100 Lei, gasesti si mai ieftin daca ai pereti subtiri in apartament si vrei semnal peste tot. Alta modalitate de a da internet de la laptop telefonului, nu prea exista.